Slider
We wtorek 8 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z zaproszonym policjantem, który rozmawiał z uczniami na temat bezpieczeństwa.

Rozmowa dotyczyła bezpiecznego poruszania się po ulicach naszego miasta, a w szczególności zasady bezpiecznej drogi do  szkoły. Pan Policjant przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Uczniów najbardziej zaciekawiły opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie radiowozu policyjnego - dzieci mogły w nim usiąść i poczuć się jak prawdziwi policjanci :)

Dziękujemy Panu Policjantowi z Komisariatu Policji w Bielawie za przekazaną wiedzę oraz atrakcje, które przygotował dla naszych uczniów.

23 września 2019 roku odbyła się nasza pierwsza wycieczka w roku szkolnym 2019/2020.  Z uśmiechami od ucha do ucha udaliśmy się do Ostoi Nad Młynówką w Mościsku. Tym razem mogliśmy uczestniczyć w warsztatach " Skąd biorą się ziemniaki?". Dzieci miały możliwość nakarmić zwierzęta hodowlane kukurydzą, którą sami dzielnie zrywali z pola. Bliskość ze zwierzętami  i natura sprawiły, że naszym uczniom uśmiechy nie schodziły z ust. Największa frajdę jednak dzieciom sprawiły "wykopki" - dzieci same kopały ziemniaki i dowiedziały się jak przebiega proces wzrostu ziemniaków :) Całą wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem i pysznymi kiełbaskami.

Dziękujemy Pani Edycie z Ostoi Nad Młynówką za interesujące warsztaty i do zobaczenia wkrótce... :)

Od września 2019 roku w naszej szkole prowadzone są  zajęcia

Integracji Sensorycznej z terapeutą Panią Martą Trończyską-Andrew.

Dzieci są bardzo zadowolone a my czekamy na pierwsze efekty terapii. :)

Nasi uczniowie 19 września 2019 roku rozpoczęli cykl spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie pt. " Niezwykła podróż śladami bohaterów bajek i baśni".  W trakcie zajęć dzieciom przybliżani będą bajkowi i baśniowi bohaterowie. Spotkania odbywają się w ramach współpracy z Biblioteką Miejską, która ma na celu propagowanie idei czytelnictwa oraz zachęcania dzieci i ich rodziców do korzystania z biblioteki szkolnej jak i miejskiej. Podczas pierwszego spotkania dzieci poznały historię "O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu." .
Kolejne spotkanie z książką już w październiku  ;) .
Na początku roku szkolnego 2019/2020, dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, nasza szkoła zakupiła dwa monitory interaktywne. Nasi Nauczyciele już w pierwszym tygodniu zajęć postanowili skorzystać z tych nowoczesnych pomocy. Uczniowie jeszcze bardziej zaciekawili się tematami lekcji i zmotywowali do dalszej nauki. Już wiemy, że będzie to ciekawy i owocny rok szkolny :)

Serdecznie zapraszamy na dodatkowe zajęcia w miesiącu lipiec :

01.07.2019 - godz. 10:00 - 12:00 zajęcia Break Dance z Grzegorzem Gniweckim  miejsce : ArtInkubator w Bielawie
01.07.2019 - godz. 12:30 zajęcia na basenie z trenerką pływania Aleksandrą Skowron miejsce : basen Aquarius w Bielawie

08.07.2019 -  godz. 10:00 -12:00 zajęcia Break Dance z Grzegorzem Gniweckim  miejsce : ArtInkubator w Bielawie
08.07.2019 -  godz. 12:30 zajęcia na basenie z trenerką pływania Aleksandrą Skowron miejsce : basen Aquarius w Bielawie

11.07.2019 -  godz. 10:00 - 12:00 zajęcia Break Dance z Grzegorzem Gniweckim  miejsce : ArtInkubator w Bielawie

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych obecnych i przyszłych Uczniów :)

Dnia 19 czerwca 2019 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny.
Nasi uczniowie odebrali świadectwa, prezenty oraz dyplomy za szczególne zasługi na rzecz społeczności szkolnej.
Nie odbyło się bez wzruszeń, gratulacji i życzeń.
Uczniowie podziękowali także Pani Dyrektor, nauczycielom, terapeutom oraz pracownikom szkoły.
Był to bardzo pracowity i owocny rok szkolny.

Jeszcze raz gratulujemy Naszym wspaniałym Uczniom, że z pełnym zaangażowaniem i wspaniałymi efektami ukończyli rok szkolny 2018/2019.

Życzymy wszystkim wspaniałych i radosnych wakacji !!

Dnia 30 maja 2019 roku nasze dzieci uczestniczyły w zajęciach w Szkole Leśnej w Bielawie. Tematem zajęć były ptaki. Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach i poszukiwały w lesie poznanych ptaków.

Po "żywej" lekcji przyrody w Szkółce Leśnej odbył się piknik rodzinny. Dzieci zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty oraz wykonały układ taneczny break dance, przygotowany specjalnie na tę okazję. Nie odbyło się bez łez i wzruszeń - dzieci dały z siebie wszystko i stanęły na wysokości zadania.

Po występach nadszedł czas na wspólne ognisko, poczęstunki i rozmowy.

Dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas :)