Fizjoterapeuta, terapeuta manualny

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na wydziale fizjoterapii – uzyskany tytuł magistra fizjoterapii w 2007 roku. Wcześniej ukończone studia licencjackie fizjoterapii w Instytucie Medycznym Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Praktyka w wielu placówkach klinicznych i szpitalach.

Od 2009 pracuję z najmłodszymi pacjentami w ramach wczesnego wspomagania rozwoju (dzieci w wieku 0-7 lat)

Cennym doświadczeniem było prowadzenie zajęć w przedszkolach i opieka fizjoterapeutyczna zawodników klubu siatkarskiego Bielawianka (4 sezony) w kategoriach wiekowych od młodzików, kadetów przez juniorów, kończąc na seniorach – druga liga.

Dodatkowym wsparciem są ukończone kursy i certyfikaty.

Kolejnym etapem rozwoju zawodowego naturalnie wynikającego z naszej pracy z dziećmi jest założenie "auxilium" szkoły podstawowej dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego którą prowadzimy wraz z  małżonką.

Daje to nam możliwość dalszego wspomagania rozwoju i nauki  dzieci już w wieku szkolnym.

Moją rolą w prowadzeniu dzieci jest kontrola i stymulacja prawidłowego rozwoju ruchowego, korekcja i kompensacja dysfunkcji ruchowych, korekcja wad postawy, koordynacja wzrokowo-ruchowa, integracja sensoryczna.

Anna Salij Szyszka Dyrektor Auxilium, NPPP, psycholog, psychoterapeuta

Jacek Szyszka Fizjoterapeuta, terapeuta manualny